17.4.14

Prezent ukryty w demie


letnia sukienka DROP


Nie pisałam na tym blogu przez lat kilka, a sam blog nie był widoczny - nie chciałam zaśmiecać przestrzeni internetowej martwym tworem. Teraz wracam - choć nie mam pojęcia na jak długo. Przez te kilka lat w ogóle nie zaglądałam do Second Life. Ostatnio postanowiłam sprawdzić, czy bieganie po wirtualnych sklepach jeszcze mnie bawi, czy lepiej zlikwidować konto. W trakcie nieobecności zebrało się na moim koncie trochę lindenów - czasami ktoś kupował moje pozy - dzięki temu mogłam trochę poszaleć ;).

Okazało się, że wirtualny "shopping" nadal potrafi mnie wciągnąć. I choć nie zamierzam poświęcać Second Life zbyt wiele czasu - czasami będę latać po sklepach (tam gdzie latać pozwalają oczywiście ;)).

Po długiej nieobecności zauważyłam sporo zmian. Przede wszystkim wszelkie ubrania, buty i akcesoria są w tej chwili w formie "mesh" - czyli po prostu modeli 3D dołączanych do avatarów. Dzięki możliwości dodawania warstw alpha - problem dopasowywania ubrań przestał istnieć. Zamiast tego po prostu ukrywamy daną część ciała avatara i dzięki temu spod ubrania nic nie wystaje.

Oczywiście wszyscy wciąż lubią i polują na okazje i prezenty. Choć i tutaj widzę zmiany. Kiedyś w ramach polowań (hunts) można było zdobyć za darmo sporo świetnych rzeczy. Teraz ci najlepsi wirtualni twórcy raczej nie oddają rzeczy w ramach polowań. Większość polowań oferuje mało atrakcyjne produkty - nie chciałabym ich nawet za dopłatą. Oczywiście zdarzają się wyjątki. Jednak naprawdę świetne rzeczy można zdobyć na wyprzedażach, różnego rodzaju eventach, specjalnych okazjach. Niektóre wydarzenia trwają dłużej - nawet przez miesiąc, inne tylko przez jeden dzień, ale generalnie jest w czym wybierać.

Dzisiaj teleportowałam się do miejsca, w którym swoje rzeczy wystawia sporo sklepów w ramach akcji "KUSTOM 9"- większość jest w zwyczajnych cenach, ale można też trafić niespodziewane okazje. Właśnie jedną z takich okazji prezentuję na zdjęciach. Sklep DROP na swoim stoisku w ramach dema sprzedawanej za 99 lindenów sukienki ukrył prezent - czyli po prostu nie jest to demo, tylko sukienka w kwiatowy wzór (w sprzedaży są inne wzory). Przyznam, że nie wiem, jak długo jeszcze będzie dostępna ta sukienka, ale na pewno niedługo.


letnia sukienka DROP
Dodatkowo na fotografach:
- włosy - TRUTH April - do kupienia w ramach COLLABOR88 dostępne do końca kwietnia w cenie 188 lindenów (potem na pewno będą w sklepie Truth, ale już w wyższej cenie). Collabor to miejsce, które warto odwiedzać co miesiąc, bo co miesiąc oferują nowe rzeczy z bardzo dobrych sklepów po niższych cenach (zawsze z końcówką ceny 88). Prawie całą kolekcję można zobaczyć na stronie Collabor88.
- buty - CandyDoll - Flower Flats BabyBlue - kupione na KUSTOM 9 wymagają użycia stóp - Slink Female Feet - Flat (dostępne też stopy do wysokich obcasów i średnich obcasów - dość drogie, ale wiele sklepów oferuje do nich buty)
- skin - Pink Acid Trinity 01 - Latte - do kupienia w aktualnej kolekcji The Dressing Room FUSION po 75 lindenów, to kolejne miejsce warte regularnych odwiedzić z cenami od 40 do 75 lindenów
- oczy - -Labyrinth- Sparkle Eyes - Mint - kupione w poprzedniej edycji The Dressing Room FUSION, nie wiem jaka jest ich cena regularna w sklepie Labyrinth
- rzęsy - S e n s e EyeLashes NC 03

Brak komentarzy: